Pierwsza Przymiarka na półmetku!

  • Projekt Pierwsza Przymiarka organizowany przez firmę LPP oraz Fundację Innowacji Społecznej jest adresowany do podopiecznych rodzinnych domów dziecka przygotowujących się do rozpoczęcia dorosłego życia na własny rachunek.
    • Jego celem jest umożliwienie zdobycia pierwszych umiejętności i doświadczeń zawodowych
    „Pierwsza Przymiarka” to pilotażowy projekt skierowany do młodzieży z placówek opiekuńczych oraz rodzinnych domów dziecka. Są to młodzi ludzie przygotowujący się do rozpoczęcia samodzielnego życia poza murami placówki oraz gotowi do podjęcia pierwszej pracy zawodowej. Podejmując taką decyzję w bardzo młodym wieku, stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prowadzeniem życia na własny rachunek. Pozbawieni wsparcia ze strony rodziny, muszą sami zatroszczyć się o swój korzystny start w dorosłość.

Dlatego LPP, w ramach projektu, wspiera młodzież przygotowującą się do opuszczenia placówek opiekuńczych i rodzinnych domów dziecka. Program Pierwsza Przymiarka to inwestycja w rozwój młodzieży stawiającej pierwsze zawodowe kroki.

– Każdy z nas pamięta swoje początki pracy zawodowej, pierwsze potknięcia i towarzyszące temu zdziwienie, że coś działa inaczej niż nam się wydawało. Dlatego w każdym naszym salonie objętym projektem wybrany został mentor zawodowy, który jest dodatkowym wsparciem dla uczestników. Wiemy, że tak zorganizowane środowisko do stawiania pierwszych, samodzielnych kroków w życiu zawodowym odgrywa w tym projekcie dużą rolę. Rosnący wśród uczestników entuzjazm i zapał do pracy motywuje nas do myślenia o wyjściu z tym projektem poza Trójmiasto

– mówi Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP.

Partnerem programu jest Fundacja Innowacji Społecznej, powstała w celu zatroszczenia się o
rozwój zawodowy młodych osób pozbawionych wsparcia rodzin. Na terenie Trójmiasta Fundacja prowadzi od lat 6 kameralnych Domów dla Dzieci, zapewniając w nich warunki wychowania zbliżone w jak największym stopniu do rodzinnych.

– Projekt Pierwsza Przymiarka stanowi dla nas znaczący krok w poszukiwaniu i budowaniu właściwych wzorców dla naszych podopiecznych. Pokazuje młodym realia rynku pracy i pomaga w pokonywaniu pierwszych wyzwań z tym związanych. Dla nas jako Fundacji, bardzo ważne jest zainteresowanie programem zarówno ze strony wychowanków, jak i biznesu. O jego sukcesie świadczy choćby ilość zgłoszeń, jaką otrzymaliśmy na etapie rekrutacji od mieszkańców naszych domów. Było ich zdecydowanie więcej niż liczba miejsc w programie. Jesteśmy bardzo dumni z determinacji naszej młodzieży – pomimo trwających wakacji wstają o poranku i dostosowują swój rytm dnia do obowiązków zawodowych. Już teraz mamy sygnały, że część z nich planuje połączyć dalszą pracę z nauką, co nas bardzo cieszy

– mówi Marianna Sitek-Wróblewska, Członek Zarządu Fundacji Innowacji Społecznej.

Do końca pilotażowego projektu zostało jeszcze kilka tygodni, jednak już teraz postanowiliśmy odwiedzić uczestników w ich miejscu pracy i zadać im kilka pytań. O pierwszych wrażeniach i zawodowych marzeniach na przyszłość, opowiadają w krótkich filmikach: zobacz więcej

Pilotażowy projekt zakończy się po wakacjach wspólnym podsumowaniem, w którym wezmą udział zarówno uczestnicy, jak i mentorzy zawodowi oraz przedstawiciele LPP i FIS. Spotkanie będzie nie tylko okazją do zweryfikowania osiągniętych efektów z założeniami projektu, ale też pozwoli na wymianę zdobytych doświadczeń pomiędzy wszystkimi zaangażowanymi stronami. Anna Miazga podkreśla, że strategia CSR spółki zakłada wdrożenie programu Pierwsza Przymiarka w całej Polsce.

 

A w najbliższym czasie 

Szkolenia…

Efektywna komunikacja w biznesie PREMIUM

Zarządzanie stresem i emocjami – treneing antystresowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 + = siedemdziesiąt jeden