Pierwsza Przymiarka do startu w dorosłość

  • Właściciel m.in. marki Reserved – firma LPP razem z Fundacją Innowacji Społecznej pomaga młodym ludziom stawiać pierwsze zawodowe kroki.
  • Projekt Pierwsza Przymiarka adresowany jest do podopiecznych rodzinnych domów dziecka wchodzących w dorosłe życie. Jego celem jest przygotowanie młodych ludzi do samodzielnego życia na własny rachunek.
    Po warsztatach doskonalących umiejętności skutecznego poszukiwania pracy 10 uczestników programu odbędzie płatny staż w salonach Reserved.

LPP we współpracy z Fundacją Innowacji Społecznej zdecydowało się na pomoc młodym ludziom wychowującym się w rodzinnych domach dziecka w odnalezieniu się w dorosłym życiu i zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych.

Wychowankowie placówek opiekuńczych przez lata przebywali poza własną rodziną. Wkraczając w dorosłość muszą opuścić miejsce, które nazywali domem i samodzielnie zmagać się z trudami codzienności. Opuszczając placówkę stają przed wieloma wyzwaniami związanymi z prowadzeniem życia na własny rachunek. Nie mając wsparcia ze strony rodziny sami muszą zatroszczyć się o swój udany start w dorosłość, zbudować własną stabilność mieszkaniową oraz zdobyć pracę pozwalającą na własne utrzymanie

– mówi Marianna Sitek-Wróblewska – prezes Fundacji Innowacji Społecznej.

Projekt LPP Pierwsza Przymiarka ma na celu wsparcie młodych osób w tym trudnym zadaniu. Odpowiada na realny problem – co mają ze sobą zrobić młodzi ludzie, gdy placówka nie może się już nimi opiekować

– dodaje Anna Miazga, koordynator ds. CSR w LPP

Naturalnie rozpoczęliśmy pracę od rekrutacji uczestników spośród podopiecznych Fundacji. Przedstawiciele LPP opowiedzieli zgłoszonym osobom, jak wygląda praca, firma, dalsze kroki w programie. Wszyscy zgłoszeni uczestnicy wzięli udział w warsztatach wspierających ich mocne strony, nauczyli się technik autoprezentacji, przygotowania CV, odbycia rozmowy rekrutacyjnej. Tylko dziesięcioro z nich zostanie zakwalifikowanych do dalszego etapu programu, ale dzięki warsztatom, wszyscy otrzymali praktyczne umiejętności, niezbędne na rynku pracy.

W kolejnym etapie, po rozmowie kwalifikacyjnej z kierownikami sklepów, 10 osób otrzyma propozycję płatnego stażu w salonach flagowej marki LPP – Reserved. Młodzi ludzie zaczną pracę w sklepach już w lipcu i będą pod stałą opieką mentorów z LPP oraz swoich opiekunów z Fundacji.

Pilotaż programu zakończy się we wrześniu, następnie LPP zdecyduje czy kontynuować projekt w skali ogólnopolskiej. Firma nie wyklucza zaproszenia do Pierwszej Przymiarki także innych grup zagrożonych wykluczeniem zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− trzy = 3