Sezon letni vs puste biuro

Słońce za oknem. Sezon urlopowy ruszył pełną parą. Ale jak cieszyć się ze słonecznej pogody, gdy trzeba przygotować raport? Czy w sezonie letnim pozwalamy sobie na luźniejszą atmosferę? Przyjrzyjmy się, jak będąc w pracy możesz jednocześnie wykonywać zadania i… odpoczywać. Czas na workation!

„Mniej ważne” zaległości

Sprawdź w szafach, czy nie ma przypadkiem dokumentów, które już pora zarchiwizować, posegregować w teczkach lub włożyć do niszczarki. A może czas posprzątać biurko? Utrzymanie miejsca pracy w porządku sprawi, że poczujesz się komfortowo, dzięki wolnej przestrzeni bardziej się skoncentrujesz. Ba! Odpoczniesz przez chwilę od codziennych, rutynowych zadań. W wolnym czasie warto zajrzeć do skrzynki mailowej i otworzyć zaległe oferty. Kto wie, może dzięki ciekawej propozycji zrealizujesz nowe pomysły w drugim półroczu?

„Pracujące” wakacje
Firmy prześcigają się w pomysłowych benefitach dla swoich pracowników. Jak poczuć klimat wakacji będąc w pracy? Przykładów nie trzeba daleko szuka – wystarczy rozejrzeć się na naszym rodzimym rynku. Wrocławska firma, projektująca aplikację dla zagranicznych firm Droids on Roids zabiera swoich pracowników w sierpniu na indonezyjską wyspę Bali. Pobyt na wyspie potrwa miesiąc. Niesamowity pomysł ze strony specjalistów IT? Owszem. Pracownicy wrocławskiego studia będą w ciągu dnia normalnie wykonywać swoje obowiązki a popołudniami doświadczać uroków wyspy. Swoją pracę mogą wykonywać z praktycznie każdego miejsca. A zatem dlaczego tego nie wykorzystać? Tego typu propozycje to nie nie tylko kreatywna przestrzeń do pracy – to budowanie zaangażowania, motywacji i silnego zespołu. Dane z rynku pracy nie pozostawiają złudzeń, że pozyskanie i utrzymanie odpowiednich fachowców jest wiele warte. Inwestycja w kadrę zwraca się a lojalny i doceniony pracownik odpłaca się efektywną pracą.

Pojęcie workation, czyli dobrowolne połączenie pracy i wakacji traktowane jest jako dodatkowy benefit pracowniczy. Zmiana otoczenia pracy w bardziej atrakcyjne, w niedalekiej przyszłości może przekonać coraz więcej firm. Z roku na rok nowy trend zyskuje na popularności.

Szkolenia, spotkania, eventy…

Kiedy sezon wakacyjny w pełni pomyśl także o nowych możliwościach rozwoju. Znajdź czas na podniesienie swoich kwalifikacji. Nie masz czasu na trwające tygodniami kursy? Skorzystaj z intensywnych dwumiesięcznych kursów językowych lub dwudniowych szkoleń w zakresie kompetencji miękkich czy rozwoju osobistego, na które wcześniej nie miałeś czasu, gdy goniły Cię terminy. W sezonie letnim organizowanych jest wiele warsztatów i spotkań branżowych. Często są to bezpłatne wydarzenia, na których możemy nawiązać nowe znajomości, wymienić się poglądami, zaktualizować wiedzę i dowiedzieć się, co nowego w branży HR.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− jeden = dwa