A Śniadania z ekspertem HR wyglądały tak…

O efektywności biznesowej szkoleń rozmawialiśmy nie tylko w Centrum Szkoleniowym HIGH5 w Warszawie. Za nami już spotkania z cyklu Śniadanie z ekspertem HR, które odbyły się w Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu!

Zgromadzeni uczestnicy dzielili się swoją wiedzą merytoryczną. W trakcie rozmów na Śniadaniu z ekspertem HR poszukiwano odpowiedzi na pytanie, ile pracodawca zyska z każdej zainwestowanej w rozwój pracownika złotówki. Jeżeli zamierzamy wyliczyć zwrot z całej inwestycji musimy wiedzieć jak „miękkie” korzyści przełożyć na zysk finansowy. Czy to nie powinno być oczywiste? Niekoniecznie! Zatem jak inwestować w szkolenia, by odnieść sukces, tj. zwiększyć produktywność, obniżyć koszty, zaoszczędzić czas, i co najważniejsze podnieść jakość pracy w zespole?

Uczestnicy spotkania podzielili się w grupy wyliczając ROI dla projektów, które w swojej organizacji będą realizować w najbliższym czasie. Jednak nie każde przedsięwzięcie jest na tyle ważne, aby wkładać energię w jego monitorowanie na poziomMK_13045_high5-sniadanie-poznanie wskaźników biznesowych. Zatem HR ekspert Maria Płuciennik rozpoczęła case od oceny punktowej projektów według ściśle określonych kryteriów. Wśród najwyżej punktowanych case-ów znalazły się między innymi: program rozwoju talentów, akademia przywództwa, budowanie zespołu trenerów wewnętrznych, e-learning w oparciu o grywalizację. Każdy z tych pomysłów wiązała się z celami na „miękkim” poziomie, które w trakcie spotkania zostały przekute na „twarde” wskaźniki. Wyliczono zysk płynący z do tej pory niemierzalnych efektów, precyzyjnie określono koszty i tym spo
sobem każda grupa otrzymała zaskakujący wynik. Projekty nareszcie umożliwiły operowanie  językiem biznesu, bo nabrały wymiaru finansowego. Każdy zespół uczestniczący w spotkaniu potrafił odpowiedzieć na pytanie ile firma zarobi na każdej zainwestowanej w rozwój pracownika złotówce.

Na odpowiednie zarządzanie szkoleniami ma wpływ dopasowanie szkoleń do rzeczywistych potrzeb pracowników. Monitorowanie i planowanie procesem szkoleniowym i… to jest właśnie efektywność biznesowa szkoleń. A po czym poznać, że szkoleniowcy dobrze wykonali swoje zadania? Miarą ich pracy jest satysfakcja pracowników.

Odsetek firm, które uznały za bardzo ważne szkolenia i rozwój potroił się od zeszłego roku.

DELOITTE,  2015

Dla zaproszonych gości przygotowana była część merytoryczna, która podzielona została na trzy moduły. Natomiast po części merytorycznej przygotowaliśmy godzinny HR LIFESTYLE. Na śniadaniu eksperckim we Wrocławiu, trenerka Monika Zalewska zadała pytanie uczestnikom spotkania. Jak powiedzieć STOP we współczesnym, pędzącym świecie? Wbrew pozorom, odpowiedzieć na
MK_13114_high5-sniadanie-poznanpytanie okazała się zadziwiająco trudna.

Każdy z nas, choćby na chwilę, powinien w ciągu dnia się zatrzymać. Warto wtedy pomyśleć za co możemy być wdzięczni. Dzięki temu poczujemy się przez moment wolni, zaczniemy
żyć „tu i teraz”.  Tak wiele osób zastanawia się nad swoją przyszłością, stresuje, martwi czy zrealizuje wszystkie plany, zarówno na płaszczyźnie zawodowej, jak i prywatnej. Przez to zapominamy żyć teraźniejszością. Uczestnicy spotkania poznali proste ćwiczenia, które pozwalają pokonać stres. Gdy uwolnimy się od negatywnych emocji, wsłuchamy się we własne potrzeby. Ćwiczenia na zwalczanie stresu są przydatne podczas trudnych rozmów, negocjacji czy zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Czasami wystarczy zaledwie parę minut na krótkie, systematyczne ćwiczenia, aby żyć w harmonii z samym sobą i poczuć przypływ pozytywnych emocji.

Organizowany przez nas cykl spotkań miał na celu wymianę doświadczeń i poglądów. Spotkanie było merytoryczne i praktyczne dla szkoleniowców. I co więcej z poczuciem humoru i energią.

Spotkania z cyklu Śniadanie MK_13061_high5-sniadanie-poznanz ekspertem HR, zarówno w Gdańsku, Poznaniu jak i Wrocławiu zostały podsumowane jako merytoryczne, cenne i…potrzebne. A nawet! Pani Anna Schattovits, trener wewnętrzny w firmie Neonet S.A., uczestniczka spotkania we Wrocławiu, na swoim blogu podsumowała nas słowami:

„HR na Śniadanie obudził we mnie świadomość biznesową”

Pełna treść opinii Pani Anny Schattovits 

                                                                                 http://tylkoniedzis.weebly.com/blog/hr-na-sniadanie

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + dwa =